Domů / Postcrossing / Příběhy nás spojují

Příběhy nás spojují

ZMĚŇTE
ŽIVOTY
POHLEDNICÍ

Když jsem úplnou náhodou našla tento projekt, hned jsem si řekla, že u toho přeci nemůžeme chybět! A nyní to konečně můžeme spustit 🙂

Podpořte s námi projekt „Příběhy nás spojují“ jejímž patronem a spoluorganizátorem je v České republice moderátorka Lejla Abbasová.

Cílem tohoto projektu je podpořit vznik knihovny Maasai Academy, která bude dlouhodobě zajišťovat učebnice pro masajské děti žijící v izolované komunitě v Keni. Současně chceme hravou formou zvýšit jejich motivaci k dalšímu vzdělávání a zájem o cizí, pro ně exotické země. Malí Masajové a Masajky tak mohou poznat jaké starosti, sny a nápady mají děti na jiných kontinentech a v jiných částech Afriky. Stejně tak děti z rozvinutých částí světa dostanou příležitost poslat pozdrav do zemí, které viděli jen v televizi nebo v časopise.
Projekt vznikl jako poděkování fotografky Vlaďky Bajerovské komunitě Masajů, s kterými pobývala téměř rok a mohla dokumentovat jejich životy.

Masajové se dorozumívají předáváním mluvených vzkazů a příběhů, které jsou často jediným kontaktem mezi izolovanými, desítky kilometrů vzdálenými vesnicemi. Pohlednice fungují stejným způsobem. Příběhy a vzkazy, které jsou na nich zachyceny, spojují děti z různých částí světa. A tak jim umožní, aby se i ony staly součástí masajského příběhu.

Jak se můžete zapojit Vy?

Spolu se svou dcerou, synem, nebo vy sami vyberte pohlednici (nejlépe ČR – krajina, zvířata, památky…) napište krátký příběh ze svého běžného dne a zašlete pohlednici na adresu Zásilkovny a do Keni již poputuje zdarma!

Pohlednici (nebo obálku s pohlednicí) zašlete na adresu:

Projekt pohlednice
Zásilkovna s.r.o.
Ocelářská 392/9
Praha 9
19000

Ze zásilkovny pohlednice doputují až k dětem do Keni. Oblast je opravdu izolovaná a pošťák se tam nedostane, proto odesíláme pohlednice najednou. Podívejte se co píší děti z Keni.

A jak můžete projekt podpořit finančně?
Zakupte si jednu pohlednici, která Vás nejvíce osloví za cenu 40 Kč nebo sadu šesti pohlednic za zvýhodněnou cenu 200 Kč. Celý zisk z prodeje pohlednic putuje na projekt Maasai Academy.
Pokud si u nás zakoupíte sadu pohlednic a zvolíte doručení naším partnerem Zásilkovna.cz neplatíte poštovné!
Vyberte zásilkovnu – dobírku a poštovné Vám odečteme.

Děkujeme, že s námi pomáháte!

MAASAI ACADEMY

Maasai Academy byla založena v roce 2008 s cílem vzdělávat znevýhodněné a chudé masajské děti. Florence Simpano, Philip Keiwa a Amos Nayla začali s výukou děti v Olorte, v místním katolickém kostele. Během jednoho roku vzrostla návštěvnost ze tří na dvacet dětí, v současné době chodí do školy 120 dětí. Dalším krokem je otevření vyšších ročníků (180 dětí), které doplní vizi plnohodnotného základního vzdělání pro všechny děti.

Většina dětí musí spoléhat na externí sponzorství. Provozní náklady na jedno dítě činí 17 USD měsíčně. Akademie zajišťuje dětem učební pomůcky a jídlo, které je pro mnohé děti jediným vyváženým jídlem za den.

Partneři tohoto projektu jsou Lejla Abbasová a Vlaďa Bajerovská

Pohlednice fotografky Vlaďky Bajerovské